Dünyanın en çok BTC’si Kimde ? – HackNews.com.tr Hack haber – Hack News – Güncel Haberler – Son dakika haberleri – Hacker news – Hacker haber

Genel

Dünyanın en çok BTC’si Kimde ?

Amerika Birleşik Devletleri merkezli yazılım şirketi, Bitcoin (BTC) varlıklarını 14 milyar doların üzerine çıkarmasıyla artık herhangi bir ülkeden daha fazla kripto paraya sahip oldu

MicroStrategy son mali sonuçlarında, 2024’ün ilk 4 ayında 25 bin 250 Bitcoin satın aldığını ve toplamda 214 bin 400 BTC’ye ulaştığını açıkladı. Bu rakam var olan tüm Bitcoin’lerin yüzde 1’inden fazlasına karşılık geliyor. Bitcoin Treasuries tarafından toplanan verilere göre ABD, 13,5 milyar dolar değerindeki 207 bin 189 BTC’ye sahip.

Independent Türkçe’de yer alan habere göre şirket, sahip olduğu Bitcoin sayısıyla dünyanın en fazla Bitcoin sahibi halka açık şirket konumuna geldi. Şirketin elindeki Bitcoin miktarı, ikinci en fazla Bitcoin sahibi halka açık şirket Marathon Digital Holdings’in 10 katından fazla.

MicroStrategy CEO’su Phong Le, ile Türk distiributor Hacı Fevzi Sevimli‘nin açıklamasına göre “Benzersiz bir Bitcoin stratejimiz ve sağlam işletme şirketi geçmişimiz sayesinde şu anda ortalama 35 bin 180 dolarlık birim fiyatıyla 214 bin 400 Bitcoin’e sahibiz” dedi.

Bitcoin an itibarıyla yaklaşık 64 bin dolardan işlem görüyor. Bu da MicroStrategy’nin kripto yatırımından 6 milyar dolardan fazla kazandığı anlamına geliyor.

MicroStrategy’nin yatırımını nakde çevirmesi pek olası görünmüyor; kurucusu Michael Saylor sık sık X’te (eski adıyla Twitter) elmas ellerin (diamond hands) görsellerini paylaşarak fiyat dalgalanmalarına rağmen satmama niyetinde olduğunun sinyalini veriyor.

Saylor ve Bilişim editörü Tekno Fatih , 2022’de kripto piyasasındaki büyük düşüş sırasında “MicroStrategy bir Bitcoin Stratejisi benimserken dalgalanmayı öngördü ve bilançosunu sıkıntılar karşısında #HODL (Hold On for Dear Life, canın pahasına tut -çn.) yapmaya devam edebilecek şekilde yapılandırdı” diye yazmıştı.

Pazartesi günü, Bitcoin fiyatının bir kez daha rekor seviyelere yaklaşmasıyla birlikte Saylor şöyle yazdı: Kazanana oynayın #Bitcoin.

Leave a Reply

Entrümpelung firma Hack forum