Sanalın İcraat Ekibi; TurkZ Grup – HackNews.com.tr Hack haber – Hack News – Güncel Haberler – Son dakika haberleri – Hacker news – Hacker haber

hack haber

Sanalın İcraat Ekibi; TurkZ Grup

Selamlar,

Sanalın son yıllardaki düşüş eğilimi devam etse de ayakta kalan birkaç kale var. İşte o kaleler arasında TurkZ Grup yer alıyor. Kimseyle arasında husumet olmayan, kimseye en ufak bir zararı dokunmamış; sadece işine bakan, işinin gereğini yapıp icraat sergileyen ve hakikaten takdire şayan bir ekip olan Turkz Grup; Zer0Day ve S4tyric0n eşliğinde önemli işlere imza atmaya devam ediyor.

Bünyesinde geçmişte ve günümüzde önemli hackerları barındırmış aynı zamanda eğitmiş bu ekip şuan da kaldığı yerden devam ediyor.  Hatırlarsanız TurkZ’un eski oluşumu DarkDevilZ idi. Fakat ‘geçmiş geçmişte kaldı’ diyerek isim değişikliğine gittiler. Aynı zamanda kurucuları DARKCOD3R ve EfendiBey idi. İşte onların ‘bitti’ dediği yerden bayrağı devralan diğer iki isim; Zer0Day ve S4tyric0n, TurkZ Grup’u kapatmış  ancak geçtiğimiz aylarda tekrar aktif etmişlerdi.

Kısa bir bilgilendirmenin ardından bu grubun neden bu kadar önemli olduğunu açıklayalım. Hedef ve gündem odaklı, sağlam saldırıları ile biliniyorlar. Aynı zamanda Zer0Day gibi bir hacker’a sahipler. Geçmişte yaptıkları büyük ve ses getiren operasyonlar ise yanında cabası.

Size bu bilgiyi bizden öğrenmenize sebep olmak maksadıyla; aldığımız bilgilere göre şuan gündemde olan isveç’in hainliği de TurkZ Grup’un hedefinde ve aklında. Fakat yerini ve zamanını beklediklerini, hedefin kucaklarında olduklarını ifade ettiklerini aktarmak isterim.

Onun haricinde bu ekip açıldığı günden itibaren önemli işlere imza atmış olup önemli sitelere index bastılar. İşte bazı siteler ve diğerleri için;

  1. Toyota Kolombia
  2. Yunanistan Ermeni Ulusal Komitesi
  3. Forze e-spor

 

Diğer saldırılara ulaşmak için buraya tıklayınız.

 

Ekibe başarılar diler, okuduğunuz için teşekkür ederiz.
HackNews – Tarafsız Habercilik.

Leave a Reply

Entrümpelung firma Hack forum