Google Resmi Olarak Fitbit’i Satın Aldı! – HackNews.com.tr Hack haber – Hack News – Güncel Haberler – Son dakika haberleri – Hacker news – Hacker haber

hack haber

Google Resmi Olarak Fitbit’i Satın Aldı!

Google 2019 senesinde 2 milyar dolar vermesi sonucunda Fitbit’i satın almak istemişti. Fakat bu işlem uygulanan prosedürler yüzünden yarım kalarak, kabul edilmemişti. Aradan geçen 2 sene içerisinde her şey doğru bir şekilde tamamlanarak işlemler gerçekleştirildi. Google artık Fitbit’i satın aldı.

Google’ın Kıdemli Başkan Yardımcısı olan Rick Osterloh’un konuşmalarına göre; Google’ın Fitbit’e sahip olması için Avrupa Birliği tarafından tüm onaylar alındı. Bunun yanında Avrupa Birliği’ne ait olan Fitbit kullanıcıları sağlık verilerinin reklam amaçlı kullanılmasından kaynaklı duyulan kaygı yüzünden satın alımın 2 sene geciktiği düşünülüyor.

Fakat Google, Fitbit kullanıcılarının hiçbirinin verilerinin reklam amacıyla kullanılma gibi bir ihtimali olmadığını dile getirerek garantisini verdi.

Fitbit CEO’su Konu Hakkında Konuştu!

Fitbit CEO’su olan James Park açıklamalarında şu cümleleri kullandı:

’Elinizin altında Google’ın kaynakları varsa ihtimaller gerçekten sınırsız bir hal alıyor.’’

Bir diğer yandan şirket için bu adımın bir başlangıç niteliği taşıdığını belirtirken Fitbit’e Google’ın sahip olması Fitbit’in kullanıcılarının motiveleri ve iyileştirmeleri için yenilikler yaptığını dile getirdi. Son olarak ise Fitbit CEO’su James Park, Fitbit için  birçok şeyin değişmeyeceğini de cümlelerine ekledi. Buradan çıkardığımız sonuç ise Fitbit hala Android ve iOS cihazlarda kullanılmaya devam edecek. Şirketin gizlilik konusunda söyledikleriyle ilgili de James Park şu cümleleri dile getirdi:

‘’ Kullanıcılarımızın güvenliği her şeyden önemli olmaya devam edecek. Güçlü veri gizliliği ve güvenlik korumaları devam ettireceğiz. Verilerinizin kontrolünü size vereceğiz ve neyi neden topladığımız konusunda şeffaf kalacağız. Google, Fitbit kullanıcılarının gizliliğini korumaya devam edecek ve sağlık verilerinin Google reklamları için kullanılmayacağını, bu verilerin diğer Google reklam verilerinden Fitbit’in ayrı tutulacağını onayladı.”

Leave a Reply

Entrümpelung firma Hack forum