Telegram, WhatsApp’ın Fişini Çekmeye Hazırlanıyor! – HackNews.com.tr Hack haber – Hack News – Güncel Haberler – Son dakika haberleri – Hacker news – Hacker haber

hack haber

Telegram, WhatsApp’ın Fişini Çekmeye Hazırlanıyor!

Geçtiğimiz günlerde Whatsapp’ı satın alan Facebook şimdi de Whatsapp kullanıcılarını rahatsız edecek bir karar aldı. Kullanım koşullarında değişikliğe gitmeye karar veren mesajlaşma platformu, verilerini Facebook ile paylaşmayan kullanıcıların Whatsapp’a erişimi engellenecek. Bu kararından sonra kısa sürede kullanıcılarının tepkisini topladı. Bu durum da diğer mesajlaşma platformlarının kullanım seviyelerini çoğalttı diyebiliriz. Birçok kullanıcı diğer alternatif mesajlaşma platformlarına yönelmeye başladı. Bu uygulamalardan biri de Telegram oldu. Telegram bu sayede kullanıcı sayısı rekorunu kırdı. Son 72 saatte 25 milyon kullanıcıya ulaşan Telegram, Whatsapp’ın fişini çekmeye hazırlanıyor diyebiliriz.

Telegram adını özellikle son yıllarda ülkemizde ve dünya çapında çokça duymaktayız. Öte yandan Whatsapp’da herhangi bir çökme durumu yaşandığında Whatsapp kullanıcılarının Telegram’a koştukları bir gerçek. Fakat Whatsapp’ın gizlilik sözleşmesini kullanıcılarına diretmesi birçok kişiyi Telegram’a yöneltti.

Peki Telegram’ın Whatsapp’tan ne farkı var? Telegram’ın Whatsapp’tan farkı; kesintisiz bir eşitlemeye sahip olan bulut tabanlı mesajlaşma platformu olmasıdır. Yani mesajlarınıza tablet, bilgisayar ve diğer cihazlardan da aynı anda erişebilirsiniz. Ayrıca 1.5 GB’a kadar sınırsız düzeyde video, fotoğraf ve dosya paylaşabilme imkanına da sahip olmuş olursunuz. Öte yandan verilerinizi cihazınızda depolamak istemiyorsanız da bulutta depolayabilirsiniz.

Telegram’ın kurucusu Pavel Durov, yarım milyar aktif kullanıcılarının olduğunu dile getirdi. Whatsapp’a gönderme yaparak mahremiyete ve güvenliğe önem veren bir iletişim platformu olduğunun da altını çizdi.

2 Comments

  1. Erkan

    Hasan kok

  2. sll44

    whatsapp bu gönderiye cevabı: ok

Leave a Reply

Entrümpelung firma Hack forum