hack haber

1 Milyon Yazılımcı Projesi – Eğitime Hemen Katıl

Nedir Bu Proje ve Nasıl Başvurulur

1 Milyon yazilimci projesi gectigimiz günlerde hazine ve maliye bakani, Berat Albayrak tarafindan gündeme getirildi. Bu proje ile 3 yıl içerisinde 1 milyon yazilimci egitmeyi hedefledikleri söyleniyor fakat bizim için koca bir umutsuz vaka. Online egitim deyip zirvaladiklari şeyler halihazirda internette; youtubeda udemyde ücretsiz olarak sunulan şeyler. Yazilima hevesi olan birinin bu işe çoktan başlamış olmasi gerekirdi.  Herneyse.. Olusturduklari sistemde halihazirda 13 kategoride olan toplam 46 bin 742 dakikadan oluşan 31 eğitim bulunuyor. Başvurular internet aracılığıyla yapılacağı duyuruldu.

Berat Albayrak tarafindan yürütülen ve uzun süredir üzerinde calisilan projenin aciklamasini geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapildi. Berat Albayragin duyurusuna göre online başvuruda kayit olduktan sonra özgeçmiş birakarak degerlendirilmeye tabi tutuluyormuşuz. (Formalite icabi) yani öyle her elini kolunu sallaya sallaya dolasan insan giremez imajı veriliyor.

Hazine ve maliye bakani berat albayrağin aciklamasina göre yil sonuna kadar 31 olan online egitim sayisini 100e cikarılacagi söyleniyor..

Bizlerde biraz göz gezdirdik ve egitimlerde sadece yazilim değil; Grafik egitim, web yazilimi, siber guvenlik, big data, block chain, oyun programlama, SQL Server sorgulama egitimleri bulundugunu gördük.

Üye Olmak Icin Asagidaki Linki Kullanabilirsiniz

https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/kayit-ol

Leave a Reply

Entrümpelung firma Hack forum