hack haber, Hackhaber

Hacker Melis ile Keyf-i Muhabbet

HackNews Ajansı, arap forumlardaki üyelere röportaj için kapılarını açtı !!! Günler öncesinden çok sevdiğimiz bir arkadaşımızla bir röportaj yaptık ve bugün bu röportajı sizlere sunmak istedik. Genel olarak arap forumlarında takılıp SoftGirl kullanıcı nikini kullanan bayan arkadaşımız Melis Simay ile umarım yaptığımız bu muhabetten keyif alırsınız…

Anarchosa; Öncelikle teklifimi kabul edip bizi kırmayarak bu röportaja dahil olduğundan dolayı size minettarız. Sizi bilenler illaki vardır fakat bilmeyenler için adınızı lütfedip, kendinizden biraz bahseder misiniz…?

SoftGirl; Böyle bir hakkı bana verdiğinizden dolayı asıl ben size miteşekkirim. Tabiki ismimi vermem hiçbir sorun teşkil etmez. Adım Melis Simay 21 yaşındayım irlanda da güzel sanatlar okulunda üçüncü sınıf öğrencisiyim. eskiden antichat adlı rus forumunda bulunurdum. Bilgi seviyesi yüksek biryerdi. Fakat son 2-3 aydır hiçbir açıklama yapmadan kapatılması ardından bazı arap forumlarında bulunmaya başladım. Şu sıralar TR forumlarına bakıyorum fakat bilgi düzeyleri çok alçaklarda. Hayretle izliyorum.

Anarchosa; Ne kadar içler karartıcı bir açıklama olsa da anlattıklarınızda haklılık payınız yüksek. Peki sizi hacking’e yönelten en büyük unsur neydi-nelerdi ? Ne zamandır sanaldasınız ve uzmanlık alanlarınız nelerdir?

SoftGirl; Beni hacke yönelten en büyük unsur televizyondaki siber saldırı haberleri oldu. Türkiyeden nasıldır bilmem ama irlanda da bu tür olaylara ve teknolojiye ciddi önem verilir. Birgün televizyonda assionans adlı bir hacker grubunun yaptığı bir saldırı netcesinde merak saldım ve özenmeye başladım. Tabi o zamanlar 16-17 yaşlarındayım. İlk başta çoğu insan gibi internette hep araştırırdım hacker nasıl olunur sosyal medya hesapları nasıl hacklenir vs hatta trojan dolu programlar indirdiğimden dolayı çok defa bilgisayarıma format atmam gerekti. En sonunda vazgeçtim ve programlamaya yöneldim. İlk java sonrasında python öğrendim. Programlama ile uğraştıktan sonra zamanında programını google da arattığım şeylerin ne kadar saçma olduğunu ve ne kadar salak olduğumu düşündüm. Yapacak birşey yok. İnsan düşe düşe koşmayı öğrenirmiş.. Uzmanlık alanlarımı sormuşsunuz onu da kısaca cevaplayım, üstede yazdığım gibi java ve python ile uğraşıyorum. Yakın zamanlarda php’ye başladım. Hack ile iç içeyim fakat genellikle tools yazmak ile uğraşırım. Linux hakkında üst düzeyde bilgi sahibiyim. Web hacking ile pek ilgilenmiyorum site kurmayı her zaman yıkmadan daha zevkli görmüşümdür. Zaten tools yazacak bilgi seviyesine de kurmayı bildiğimden dolayı ulaştım.

Anarchosa; Türk Hack piyasasında çoğu kişiyi sollayacak derecede bilgili gözüküyorsunuz.. Peki hiç başınıza ciddi bir olay gelmedi mi ? Artık benden bu kadar dediğiniz zamanlar olmadı mı ? Asosyal bir insan mısınız ? 7/24 Pc başında soslu tavuk kanadı yiyen şişman biri misinizdir ?

SoftGirl; Eğer insanların bilgi düzeyleri arasında ayrım yapılırsa, asla bir ilerleme olmaz. Ego alır başını gider. Maalesef ki ego olayı TR de çok var ve bu yüzden dolayı umutsuz vaka gibi duruyor. Başıma bu zamana kadar hiç ciddi bir olay gelmedi. Bilişim sektöründe çalışan bir insanım neden işimi silah gibi kullanıp paramı tehlikeye atayım ki ? Sanaldan hiç sıkılmadım ve internetsiz kendimi yarım hissederdim herhalde. Çok sosyal bir insan değilim fakat çok asosyal bir insan da değilim haftasonularım genellikle arkadaşlarımla basketbol sahalarında geçer 🙂

Anarchosa; Peki TR de takip ettiğiniz forumlar var mı ? Mesela SpyHackerz Adı tanıdık geliyor mu ? 

SoftGirl; TR de takip ettiğim forum evet var Turk Hack Team adlı platform her defasında karşıma çıktığından dolayı takip ediyorum. İçerik olarak hoş bir forum. Spyhackerz‘ı forum olarak hiç görmedim genellikle haber sayfalarında isimlerine denk gelirim. Fakat müsait olduğum en yakın vakitte nasıl bir platform olduğuna bakmak isterim.

Anarchosa; Peki sanalda iyiki tanımışım dediğiniz ve keşke tanımasaydım dediğiniz isimler var mıdır ? var ise bunlar kimlerdir bilmek isteriz.

SoftGirl; Tabiki sevip saydığım isimler var, ilk sanala girdiğimden bu zamana kadar her konuda yardımcı olan Zx7, DonXo, Fsociety Hackthon nickli arkadaşlarım var. İki hafta önce tanışmış olsak da kalbi gibi kendi de iyi olan Anarchosa adında bir arkadaşım var 🙂 Fakat keşke tanımasaydım dediğim isimlerden pek bi isim sayamayacağım. İnsanların canımı sıkmasına izin vermiyorum.

Anarchosa; Bu güzel cevabınızdan dolayı teşekkürlerimi sunarım.. Aileniz veya arkadaşlarınız, Reeldeki tanıdğınız herhangi bir insan, hack aleminde gezdiğinizden, illegal alemde dolaştığınızıdan, ve bu tür işlerle iç dış olduğunuzdan haberdar mı ?

SoftGirl; İşim gereğince bilgisayarlar ile iç dış olduğumun farkındalar. Tek tük kendilerine açık vermil olabilirim. Hakkımda ne düşündüklerini bilmiyorum.

Anarchosa; Sosyal mühendislik hakkında neler düşünüyorsunuz ? Hacking kategorisi altında olması gereken birşey midir ? Bazıları bu konuya “Lamerlikten başka birşey değil” dediğini duyduk..

SoftGirl; Bana göre hack denilen şey, kurbandan hiçbir şekilde bilgi talep edilmeden yapılan işlemdir. Fakat tabiki “Lamerlik” gibi birşey söz konusu olamaz. Sonuçta ortada bir emek dönüyor. Buna genel olarak dolandırıcılık, hırsızlık, karaktersizlik diyebilirsiniz fakat asla lamerlik gibi birşey söz konusu olamaz.

Anarchosa; Hoş bir cevaptı…Son olarak eklemek istediğiniz birşey var mı ? Bu yola koyulan arkadaşlara öğüt vs ?

SoftGirl; Hack hakkında değilde genel olarak bir birşey söylemek istiyorum.. Sizlere hack hakkında öğüt veren salaklardan kaçının. Neyin üzerine gitmek istiyorsanız, onun üzerine gidin. Saçma sapan konuşanlardan kesinlikle uzak durun. Benim kafam programlamaya yatkınmış, programlamayla uğraşıyorum. Sizin kafanız başka bir kategoriye yatkın olur, onunla uğraşırsınız. Kimsenin sizi yönlendirmesine izin vermeyin. Her zaman kendi rotanızı çizin. Başaramamaktan korkmayın.. En önemlisi de ailenize vakit ayırın.. Sanal yüzünden gerçek hayatınızla bağlantınızı kesmeyin..

Anarchosa; Size hayranlığım halen devam ediyor.. Umarım tecrübeleriniz genç arkadaşlarımıza ışık olur. Bu güzel muhabbetinizden dolayı teşekkür ederiz.

SoftGirl; Asıl ben teşekkür ederim. Daha sonra görüşmek dileğiyle 🙂

 

HackNews Açıklaması; Umarım değerli dostumuz SoftGirl ile hacknews arasında geçen bu muhabetten bizim kadar keyif almışsınızdır. Biz her defasında bu bilgeliğinden dolayı melis dostumuzu şaşkınlıkla karşılıyoruz fakat gelin görün ki TR piyasasında windows serverde etc passwd okumaya çalışan Mr.Shade gibi salakların olması bizi üzüyor.. 

HackNews Tarafsız Habercilik-

15 Comments

 1. En doğrusunu yapıyor, şahsen ben bile tr forumlarda takılrken comarlara çok deng geliyorum fakat iran cyber denilen forumda millet birşeyler yapmak için gayret gösteriyor yada yapanlar yaptıkları şeylerde çomarlara deng gelmiyor .

  Şimdi iran cyber sadece takıldıgım forum değildir örnek olarak söyledim.
  Ama cidden tr de comar çok..

  • CZtorm

   Siktir git ozaman TR den orospu cocuguu ne isin var buralarda at kafası seni gelmis yarak kürek konuşuyor bize ne amq iran miran dan APTAL OROSPU COCUGU

 2. Hücre

  Siz bu salağın ciddi ciddi kız olduğunu mu sanıyorsunuz amk yıllarca AsosyalHatun kız kız dediniz kız olduğuna inanan salaklar.

 3. bu kızsa ben alexis texas
  not : araştırdım kızmış yeni videolarımdan aşağıdaki bağlantıdan haberar olabilirsiniz
  https://www.pornhub.com/pornstar/alexis-texas

  • Lan mal yeni videolarımdan dedinde sen alexsis texsas mısın ? yeni video larina bakicakmis yok artik.
   Koduğumun gay i

 4. isor1234

  vaybe ama tavsiyem spy gitme orası mal bir forum düzensiz karmaşık

 5. isor1234

  Melis güzel kızsan yani tanışabiliriz
  live:akkral_2

Leave a Reply

Entrümpelung firma Hack forum